NOC BIOLOGÓW 2018

W piątek 12.01.2018 r., pod wieczór na naszej uczelni, odbywała się Noc Biologów. Podczas tej właśnie nocy laboratoria zamieniają się w sale warsztatowe i doświadczalne, aby osoby interesujące się biologią i zjawiskami zachodzącymi w otaczającym nas świecie, mogły odkryć coś nieznanego. Uczestnikami Nocy Biologów są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów a także osoby dorosłe, które pasjonuje wciąż temat nauki.

Członkowie naszego koła naukowego prowadzili blok warsztatowy o tematyce hydrobiologicznej. Tematem były organizmy wodne.

Warsztaty wraz z obserwacjami mikroskopowymi miały pokazać, że: „Już w kropli wody zaczyna się życie”.

Bohaterami wieczoru były m.in. Stułbia zielona, raki, krewetki, rurecznik oraz Daphnie – rozwielitki.

Był to dla nas czas, w którym nie tylko my mogliśmy przekazać zdobytą na studiach wiedzę, ale także my wiele wynieśliśmy z tych warsztatów, ponieważ nauczyliśmy się jak jest być tym, kto przekazuje wiedzę. Jest to nie lada wyzwanie i odpowiedzialność. Uważamy jednak, że warto jest doskonalić się w tym kierunku.

Do zobaczenia za rok… 🙂

Posted in Aktualności.