12.05.2019 Skołowany Weekend

W niedzielę 12 maja przeprowadziliśmy 2 mini wykłady dla uczniów klas 4-6 oraz ich opiekunów podczas VII Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend” na Politechnice Warszawskiej.

Podczas zajęć spotkaliśmy się z dużą aktywnością ich uczestników. Stworzyło to atmosferę idealną do nauki, co pozwoliło nie tylko poszerzyć wiedzę uczestników zajęć, ale także my podczas twórczych pytań i związanych z nimi dyskusji, mieliśmy okazję skonfrontować naszą wiedzę z wiedzą starszych uczestników. Było nam niezmiernie miło odpowiadać na liczne pytania zdawane przez uczestników oraz ich rodziców, którzy aktywnie poszukiwali wiedzy na temat: Sekretnego życia drzew lub chcieli zwiedzić tajemniczy świat owadów.

Uczestnicy wykazali się dużą znajomością różnych gatunków drzew oraz znakomicie rozpoznawali okazy owadów, które budziły wielkie zaciekawienie.  Liście drzew oraz pozwoliły na kontakt dzieci z naturą na zajęciach, oswoiło je z czymś nieznanym z bliska. Poprowadzone przez nas zajęcia zwiększyły świadomość ich uczestników na temat życia drzew, relacji jakie tworzą, czym różnią się drzewa w lesie i te, które żyją w mieście oraz tajemniczego świata owadów, które jest bardzo ciekawe, skomplikowane i różnorodne.

Na większą ilość zdjęć zapraszamy do Galerii

Dziękujemy bardzo za uczestnictwo w przeprowadzonych przez nas zajęciach. Dziękujemy także organizatorom (Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston”), którzy zapewnili nam wsparcie techniczne oraz sale do przeprowadzenia warsztatów.

Posted in Aktualności.